Czy każde włoski nadają się do depilacji woskiem?

Czy każde włosy nadają się do depilacji woskiem? W zasadzie tak, choć najlepiej byłoby, gdyby włosy które chcemy poddać depilacji miały odpowiednią długość. Odpowiednia długość oznacza, że nie są ani za długie, ani za krótkie. Jeżeli mamy naprawdę długie włosy, efektywność depilacji woskowej może spadać, dlatego warto w takim przypadku przed zabiegiem depilacji samodzielnie je choćby trochę skrócić – na przykład nożyczkami – jeżeli ich długość przekracza 1 cm. Podobnie też zresztą pewnym problemem mogą być zbyt krótkie włoski, gdyż jeśli mają one zaledwie pojedyncze milimetry, to wosk może mieć kiepskie warunki do łapania owłosienia. W takim przypadku warto rozważyć odczekanie chwilę, aż włoski rzeczywiście osiągną choć te 4-5 mm.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pierwszym pytaniem jest – gdzie warto się wybrać? W tym przypadku rozwiązaniem może być przejechanie się i skorzystanie z depilacji za pomocą wosku we Wrocławiu, jako mieście obfitującym w gabinety oferujące tego typu usługi. Inną opcją jest również Warszawa, która jak wiadomo – ja na stolicę przystało – również ma bardzo dużą liczbę specjalistów z zakresu tego typu depilacji.

Pewnym problemem podczas depilacji może być też zbytnie natłuszczanie skóry. Jeśli zatem lubimy stosować różnego rodzaju olejki, tłuste kremy i inne tego typu kosmetyki, to wstrzymajmy się chwilę z ich użytkowaniem jeżeli czeka nas depilacja woskiem. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy ograniczyć dbanie o higienę. Wręcz przeciwnie, przed zabiegiem ta partia ciała, którą będziemy depilować powinna być czysta, by wosk mógł łapać nasze włoski, a nie nasz brud. Najważniejsze jest jednak by nie martwić się zbytnio zabiegiem, zresztą gdy niepewność związana z pierwszym razem minie, to efekty z pewnością Was zaskoczą.