Pasta cukrowa – metoda depilacji dla wegan i alergików

Depilacja pastą cukrową we Wrocławiu niezmiennie od wielu lat cieszy się wielką popularnością. Nie tylko ze względu na skuteczność zabiegu, ale i na fakt, iż można taką depilację wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Taka cukrowa pasta będzie idealna nawet dla wegan oraz osób ze skłonnościami do skórnych alergii.

Depilacja dla wegan i alergików

Depilacja z wykorzystaniem pasty cukrowej będzie rozwiązaniem idealnym dla wszystkich tych, którzy nie mogą korzystać z dostępnych na rynku kremów, pianek, wosku czy jakichkolwiek innych preparatów kosmetycznych przeznaczonych do depilacji dowolnej części ciała. Tradycyjna pasta cukrowa w składzie ma jedynie cukier, wodę oraz sok z cytryny, zatem pozbawiona jest całkowicie jakichkolwiek chemicznych środków silnie podrażniających skórę. Zatem depilacja pastą cukrową w Wrocławiu polecana jest nie tylko alergikom, ale i osobom, które są weganami.

zabieg depilacji pastą cukrową

Samodzielne wykonanie pasty cukrowej

Pastę cukrową przeznaczoną do samodzielnej depilacji tak naprawdę wykonać można na kilka sposobów. Często zamiast wody, w składzie mieszanki pojawia się delikatna gliceryna. Wówczas pastę należy tworzyć w następujących proporcjach:

– wybrana ilość gliceryny,

– świeżo wyciśnięty sok z dwóch cytryn,

– około 30 dag cukru.