Jak zadbać o paznokcie u stóp?

Stopy to dla wielu osób bardzo problematyczna część ciała, jednak kiedy wybieramy się na urlop należy o nie zadbać. Szeroki asortyment soli do moczenia stóp, kremów nawilżających czy nawet specjalnych skarpetek, które złuszczają martwy naskórek jest przydatny w pielęgnacji, jednak wiele kobiet nie wyobraża sobie niepomalowanych paznokci, zwłaszcza latem kiedy nosimy sandałki eksponujące stopy.

Tradycyjny manicure czy hybrydy?

Wiele zakładów kosmetycznych wykonuje hybrydy w Warszawie, co jest najczęściej wybieraną metodą pedicure w okresie letnim. Dużą zaletą jest jego długa trwałość nawet kiedy dużo czasu spędzi się pływając w morzu czy w basenach, czyli w warunkach w których zwykły lakier nie byłby trwały dłużej niż 2-3 dni. Hybrydy to też często wybierany zabieg przez zapracowane kobiety, które wolą poświęcić jednorazowo trochę więcej czasu niż co kilka dni zmywać paznokcie i malować je od nowa. Minusem może być, że długotrwałe noszenie jednego koloru może się szybko znudzić kobietom, a nieumiejętne zdejmowanie hybrydy grozi zniszczeniem płytki paznokcia.

Podsumowując pedicure hybrydowy można wykonać w wielu miejscach na mapie Warszawy, co warto rozważyć przed urlopem spędzanym w nadmorskich kurortach lub gdy nie ma się zbyt wielu czasu na malowanie paznokci kilka razy w tygodniu. Jeśli ktoś lubi często zmieniać kolory lepiej zostać przy tradycyjnych lakierach. Warto pamiętać, że lakier hybrydowy powinien zostać zdjęty profesjonalnie – nie wolno go samodzielnie zdrapywać ani piłować!