Jak skorzystać z zabiegów parafinowych na dłonie?

Parafina jest substancją znaną i cenioną od wielu już lat, a dzięki różnorodnym właściwościom z powodzeniem stosowna jest w różnych branżach, także w kosmetyce. Szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się parafinowe zabiegi na dłonie.

Jakie są właściwości parafiny kosmetycznej?

Parafina to surowiec od dawna stosowany w kosmetyce, jest ona stosunkowo tania, a przy odpowiednim oraz regularnym stosowaniu, również bardzo skuteczna. Kosmetyczna wersja parafiny rozgrzewa, wygładza i zmiękcza skórę, a także wspomaga jej regenerację. Jej aplikacja pozwala na widoczne poprawie jędrności i elastyczności skóry, a także redukcji drobnych zmarszczek i przebarwień. Ponadto parafina na dłonie, świetnie odżywia paznokcie i otaczające je skórki.

parafina na dłonie

Jak wykonać parafinowy zabieg na dłonie?

Aby skorzystać z zalet parafiny, przed zabiegiem wykonać należy dobry peeling dłoni, a następnie nałożyć na nie krem lub preparat witaminowy. Po takim przygotowaniu należy kilkukrotnie zamoczyć ręce w płynnej parafinie, a następnie założyć foliowe rękawiczki i włożyć dłonie w ciepłe miejsce, na przykład pod koc, na około 20 minut. Działania takie można powtarzać od jednego do czterech razy w miesiącu.
Zabiegi nakładania parafiny na dłonie można wykonać też w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w większych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław, nie powinno być problemu ze znalezieniem dobrego salonu oferującego taką usługę.